Operacja żylaków kończyn dolnych metodą laserową

Laser diodowy Leonardo to metoda operacji żylaków polegająca na zamknięciu niewydolnych żył powierzchownych.  Jest to  najbardziej nowoczesna i małoinwazyjna metoda leczenia żylaków.

Najnowocześniejsza metoda

Skuteczność tej metody sięga nawet do 97,8%. Istotną cechą tej metody jest brak krwiaków, które występują przy leczeniu tradycyjną metodą (tzw. stripping). Metoda ta również nie wymaga nacięć , po których mogą pozostać blizny.

Opis zabiegu

Zabieg ten polega na wprowadzeniu do żyły pod kontrolą USG specjalnej sondy, która pod wpływem fal radiowych o wysokiej częstotliwości powoduje wzrost temperatury. To powoduje zamknięcie żyły przez denaturację białek w ścianie niewydolnej żyły. Zabieg trwa około 45-50 minut, wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym . Podczas wykonywania tego zabiegu jednocześnie wykonuje się miniflebectomie, czyli wycięcie żylaków. Do wykonania zabiegu potrzebne są badania laboratoryjne oraz badanie USG-doppler, które wykonujemy w naszej klinice na miejscu.

Wykonaj zabieg teraz, zapłać później.

U nas wszystkie zabiegi możesz rozłożyć na dogodne raty.

Zdecydowana?

Jeśli chcesz rozłożyć swój zabieg na raty, zapraszamy Cię na konsultacje do naszej kliniki.

Następnie będziemy mogli przeprowadzić ten kilkuminutowy proces na miejscu lub przygotować dla Ciebie specjalny dostęp, dzięki któremu będziesz mogła przejść go we własnym domu.

Masz pytania? Zadzwoń: 502-028-164

Najczęściej zadawane pytania

Kiedy wykonać zabieg?
– Niewydolność żyły odpiszczelowej i odstrzałkowej
– Owrzodzenia żylne
– Niewydolność układu żył głębokich kończyn dolnych
– Reakcja alergiczna na środki znieczulające
– Wszczepiony rozrusznik/kardiowerter
– Świeża zakrzepica żylna

Po zabiegu mogą pojawić się niewielkie krwiaki, obrzęk kończyny operowanej oraz niewielkie przebarwienia skórne, które z czasem znikają.

Nie.

 

Zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Pacjent podczas zabiegu odczuwa jedynie niewielkie szczypanie podczas podawania znieczulenia. Zabieg ten dla pacjentów jest niemal bezbolesny. Niewielkie dolegliwości bólowe mogą wystąpić podczas termoablacji i usuwaniu żylaków. Związane to jest z działaniem wysokiej temperatury w okolicach nerwów. Zaletą znieczulenia miejscowego jest natychmiastowe uruchomienie, co istotnie zmniejsza ryzyko zakrzepicy żylnej.
Efekt po zabiegu jest niemal natychmiastowy, a pacjenci średnio po 1-2 tygodniach odczuwają znaczną poprawę oraz zniesienie uczucia ciężkości nóg i obrzęków.
 
Okres rekonwalescencji jest znacznie krótszy niż po zabiegu tradycyjnym – średnio około 7 dni.
Efekty utrzymują się do końca życia.
 
Skuteczność tej metody wynosi 97,8%, niestety trzeba każdemu pacjentowi powiedzieć, że metoda ta nie daje w 100 % zabezpieczenia przed nawrotem choroby w przyszłości. Wynika to nie z nieumiejętnie wykonanego zabiegu lecz z postępu choroby. Degradacji może ulec inne naczynie, a w jego dorzeczu mogą powstać inne żylaki. Zaskakujące jest to, że nasz organizm ma zdolność odtworzenia żylaków w miejscu ich usunięcia.
– chodzenie w pończochach o II stopniu ucisku minimum 8 tygodni po zabiegu
– zakaz lotu samolotem przez tydzień po zabiegu
– jeśli wykonywana jest równocześnie miniflebectomia, stosujemy opatrunki jałowe oraz dezynfekcję Octeniseptem. Przy pojawieniu się krwiaków podskórnych zalecamy IBALGIN SPORT krem.

KONSULTACJE

Umów się na konsultacje.

Dobierzemy dla Ciebie odpowiedni zabieg usunięcia żylaków.