Operacja żylaków kończyn dolnych metodą chirurgiczną
Miniflebektomia oraz Stripping to nowoczesne i mało inwazyjne zabiegi.
Piękne nogi, od zaraz
Zabieg polega na usunięciu widocznych żylaków o różnej wielkości, a także usunięciu głównych pni żylnych, które przy swojej niedrożności są przyczyną powstawania żylaków.
Co ważne, zabieg nie wymaga narkozy, tak więc jeszcze w ten sam dzień Pacjent wychodzi do domu.
- Metoda chirurgiczna - miniflebektomia
- Brak blizn
- Bez hospitalizacji i narkozy - w ten sam dzień wychodzisz do domu
Opis zabiegu
Klasyczny zabieg polega na usunięciu niewydolnej żyły odpiszczelowej lub odstrzałkowej, a następnie żylaków.
Każdy zabieg poprzedzony jest badaniem USG Doppler kończyn dolnych, po którym lekarz określa zakres zabiegu oraz wykonaniem niezbędnych do zabiegu badań laboratoryjnych. Jeśli z badania USG Doppler wynika niedrożność żyły odpiszczelowej, na początku zabiegu wykonuje się nacięcie w pachwinie, gdzie żyła odpiszczelowa uchodzi (wpada) do żył głębokich, Jeśli mamy do czynienia z niewydolnością żyły odstrzałkowej, cięcie zaczynamy w okolicy dołu podkolanowego.
Następnie wykonuje się drugie nacięcie skóry w okolicy kostki. Do żyły wprowadza się długą metalową sondę i za jej pomocą wyciąga żyłę. Czynność tę określa się mianem 'strippingu’. Jeśli pnie głównych żył są wydolne, wykonuje się miniflebektomię, czyli drobne nacięcia około 1 – 2 mm, przez które odpowiednimi haczykami usuwamy żylaki. Nacięcie te są tak małe, że ich nie zszywamy, by nie doszło do pojawienia się blizn.
Od razu po zabiegu zakładamy opatrunek uciskowy (bandaże uciskowe), a Pacjent otrzymuje receptę na leki przeciwzakrzepowe.
Wykonaj zabieg teraz, zapłać później.
U nas wszystkie zabiegi możesz rozłożyć na dogodne raty.
Zdecydowana?
Jeśli chcesz rozłożyć swój zabieg na raty, zapraszamy Cię na konsultacje do naszej kliniki.
Następnie będziemy mogli przeprowadzić ten kilkuminutowy proces na miejscu lub przygotować dla Ciebie specjalny dostęp, dzięki któremu będziesz mogła przejść go we własnym domu.
Najczęściej zadawane pytania
– Żylaki kończyn dolnych
– Niedrożność żyły odstrzałkowej lub odpiszczelowej
– Czynne owrzodzenie kończyn dolnych
– Podeszły wiek chorego
– Ciąża
– Ostre choroby infekcyjne
– Znaczny obrzęk limfatyczny kończyn dolnych
– Skaza krwotoczna
– Zaburzenia w układzie krzepnięcia
– Znaczne niedokrwienie tętnicze kończyn dolnych
– Przyjmowanie leków hormonalnych (kurację trzeba odstawić na 4 – 6 tygodni przed zabiegiem)
– Sporadycznie może dojść do zakażenia rany
– Obrzęk i krwiaki utrzymujące się do 2 tygodni
– Neowaskularyzacja, czyli zjawisko tworzenia się nowych naczyń, które mogą przerodzić się w nowe żylaki. Nie powodują one jednak zagrożenia chorobami zakrzepowymi i można je w prosty sposób usunąć ostrzykując odpowiednim lekiem.
Efekt po zabiegu usunięcia żylaków kończyn dolnych widoczny jest po około tygodniu. Uzależnione jest to jednak indywidualnie od każdego organizmu. Pierwsze efekty widoczne są tuż po ustąpieniu obrzęku i wchłonięciu się ewentualnych krwiaków.
Metoda chirurgiczna jest skuteczną metodą usunięcia żylaków kończyn dolnych. Niestety trzeba każdemu pacjentowi powiedzieć, że metoda ta nie daję w 100 % zabezpieczenia przed nawrotem choroby w przyszłości. Wynika to nie z nieumiejętnie wykonanego zabiegu lecz z postępu choroby. Degradacji może ulec inne naczynie, a w jego dorzeczu mogą powstać inne żylaki. Zaskakujące jest to, że nasz organizm ma zdolność odtworzenia żylaków w miejscu ich usunięcia.