fbpx

Operacja żylaków kończyn dolnych metodą chirurgiczną

Miniflebektomia oraz Stripping to nowoczesne i mało inwazyjne zabiegi.

Piękne nogi, od zaraz

Zabieg polega na usunięciu widocznych żylaków o różnej wielkości, a także usunięciu głównych pni żylnych, które przy swojej niedrożności są przyczyną powstawania żylaków.

Co ważne, zabieg nie wymaga narkozy, tak więc jeszcze w ten sam dzień Pacjent wychodzi do domu.

Opis zabiegu

Klasyczny zabieg polega na usunięciu niewydolnej żyły odpiszczelowej lub odstrzałkowej, a następnie żylaków.

Każdy zabieg poprzedzony jest badaniem USG Doppler kończyn dolnych, po którym lekarz określa zakres zabiegu oraz wykonaniem niezbędnych do zabiegu badań laboratoryjnych. Jeśli z badania USG Doppler wynika niedrożność żyły odpiszczelowej, na początku zabiegu wykonuje się nacięcie w pachwinie, gdzie żyła odpiszczelowa uchodzi (wpada) do żył głębokich, Jeśli mamy do czynienia z niewydolnością żyły odstrzałkowej, cięcie zaczynamy w okolicy dołu podkolanowego.

Następnie wykonuje się drugie nacięcie skóry w okolicy kostki. Do żyły wprowadza się długą metalową sondę i za jej pomocą wyciąga żyłę. Czynność tę określa się mianem 'strippingu’. Jeśli pnie głównych żył są wydolne, wykonuje się miniflebektomię, czyli drobne nacięcia około 1 – 2 mm, przez które odpowiednimi haczykami usuwamy żylaki.  Nacięcie te są tak małe, że ich nie zszywamy, by nie doszło do pojawienia się blizn.

 

Od razu po zabiegu zakładamy opatrunek uciskowy (bandaże uciskowe), a Pacjent otrzymuje receptę na leki przeciwzakrzepowe.

Wykonaj zabieg teraz, zapłać później.

U nas wszystkie zabiegi możesz rozłożyć na dogodne raty.

Zdecydowana?

Jeśli chcesz rozłożyć swój zabieg na raty, zapraszamy Cię na konsultacje do naszej kliniki.

Następnie będziemy mogli przeprowadzić ten kilkuminutowy proces na miejscu lub przygotować dla Ciebie specjalny dostęp, dzięki któremu będziesz mogła przejść go we własnym domu.

Masz pytania? Zadzwoń: 502-028-164

Najczęściej zadawane pytania

– Żylaki kończyn dolnych
– Niedrożność żyły odstrzałkowej lub odpiszczelowej

KONSULTACJE

Umów się na konsultacje.

Dobierzemy dla Ciebie odpowiedni zabieg usunięcia żylaków.